ZBROJENIA BUDOWLANE


Zbrojenie budowlane służy wzmacnianiu elementów konstrukcyjnych budynku przy pomocy stalowych prętów, kształtowników czy siatek. Wymagają go przede wszystkim te części budynków, które powstają z betonu. Stosuje się je między innymi we wszystkich budynkach jedno i wielorodzinnych, niezależnie od tego, w jakiej technologii są one wykonywane.

Celem zbrojenia betonu jest uniemożliwienie powstawania pęknięć. Beton pomimo niezwykłej funkcjonalności i trwałości może kruszyć się, gdyż sam w sobie jest mało elastyczny. Wskutek obciążeń i ruchów podłoża, mogą pojawiać się odkształcenia. Zabezpieczenie przed tym stanowi zbrojenie betonu. Budynek staje się wówczas odporny na wszelkie zagrażające jego stabilności czynniki zewnętrzne i oddziaływania pogodowe.

Rodzaje zbrojeń budowlanych

 

W stanie surowym wykonuje się zbrojenie fundamentu, zbrojenie stropu, schodów betonowych, balkonów, nadproży okiennych i drzwiowych. Zbrojenie płyty fundamentowej pozwala na usztywnienie konstrukcji, umożliwiające przenoszenie obciążeń. Dzięki temu eliminowany jest największy problem związany ze wznoszoną konstrukcją — prawidłowo zazbrojony beton nie popęka, a zatem pęknięcia nie pojawią się również na dopiero co wznoszonych, murowanych ścianach. Zbrojenie budowlane to pełna gwarancja bezpieczeństwa dla przyszłych mieszkańców nieruchomości.

Zbrojenie do betonu przeciwdziała siłom rozciągającym, które oddziałują przy okazji naturalnego osiadania budynku. Sam beton nie jest na nie odporny, swobodnie poddaje się tylko ściskaniu. Dlatego właśnie zbrojenia budowlane są bezsprzeczną koniecznością stosowaną przy budowie domu.

Kaszubskie Składy Handlowe ŻUKOVIA

ul. 3 Maja 9, 83-330 Żukowo, k. Gdańska, woj. Pomorskie

Tel. +48 733 883 669, +48 534 103 936